カフェ抹茶 CAFÉ MATCHA

Opakowanie: 50g

Liście tej herbaty są uprawiane przez wykwalifikowanych producentów z prefektury Kagoshima zgodnie z normami rolnictwa ekologicznego.

Ta matcha to produkt opracowany z myślą o codziennej przyjemności płynącej z picia matchy, z troska o łatwość przygotowania ulubionego napoju matcha i cieszenia się nim w dowolnej chwili.

Polecane przepisy na herbatę CAFE MATCHA dostępne w zakładce „PRZEPISY”

47,00 zł
Brutto

Matcha jest powszechnie znana jako sproszkowana wersja z liści herbaty zielonej. Istnieje wiele odmian proszku Matcha i różnią się one smakiem. Wyróżniamy rodzaje od bardzo taniej i kiepskiej jakości Matcha do najdroższych stosowanych w ceremoniach herbacianych.

Prawdziwa Matcha to bardzo droga herbata.

Liście herbaty tradycyjnie używane do produkcji Matcha są uprawiane poprzez zakrywanie upraw pól herbacianych i blokowanie światła słonecznego. Liście herbaty przetwarzane na Matchę to tzw. „Tencha”. Mieląc liście Tencha w kamiennym młynie, uzyskuje się gładki i drobny proszek, który to właśnie jest pyszną matchą o łagodnym smaku z małą goryczką i bogatym umami. W historii Japonii jest wiele wzmianek o wybitnych osobach pijących herbatę Matcha. Był to od zawsze napój niezbędny w chwilach świętowania i rozrywki.

Co jest bardzo smutne, to tania Matcha, która jest obecnie popularna na rynku w Europie, nie jest wytwarzana z liści herbaty ze specjalnych osłoniętych upraw, ale z herbaty, która jest wytwarzana przez proste sproszkowanie tanich liści zielonej herbaty za pomocą maszyny.

Naszym celem w MON TEA jest dostarczanie naszym klientom herbaty Matcha o najlepszej jakości i smaku, dlatego liście herbaty używane w matcha firmy MON TEA pochodzą tylko z oryginalnych liści Tencha, które tworzą wysokiej klasy organiczną matcha drobno zmieloną w młynie kamiennym.

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: